• Odbierz prezent
Dolar australijski, nowozelandzki i kanadyjski pod presją. Rynki we wtorek 16.04.2019

Rynki we wtorek pozostają w bocznej konsolidacji w związku ze słabnącą zmiennością przed świętami. Wśród wyjątków jest AUD, który źle przyjął gołębie wzmianki z minutek RBA.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • W minutkach gołębią nowością było stwierdzenie, że bank analizuje scenariusze, w jakich dokonałby obniżki stopy procentowej, podczas gdy prawdopodobieństwo scenariuszy, kiedy stopa zostanie podniesiona, jest niskie. Jednocześnie podkreślono, że RBA nie spieszy się do decyzji. Ogólnie jednak rynek wzmocnił spekulacje o wiszącej w powietrzu obniżce. AUD/USD spadł 20 pipsów pod 0,7150.
  • NZD także znalazł się pod presją w reakcji na słowa prezesa RBNZ Orra, który stwierdził, że gołębie nastawienie banku na razie pozostanie, a słaby odczyt CPI za I kw. (publikacja dziś w nocy o 0:45) już został ujęty w procesie decyzyjnym. NZD/USD cofnął się na chwilę, ale ostatecznie wrócił do punktu wyjścia 0,6755.
  • USD/CAD jest wyżej niemal 90 pipsów na 1,3385, a CAD został trafiony wynikami badania nastrojów w przedsiębiorstwach (BoC Business Outlook Survey). Indeks ogólnych warunków wyniósł -0,6 proc vs +2,2 proc. w IV kw. Jest to najsłabszy odczyt od III kw. 2016 r.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji tylko Shanghai Composite wyróżnia się przyspieszeniem zwyżki (1,6 proc.); pozostałe główne indeksy dryfują bez większych zmian: Nikkei 225 rośnie o 0,3 proc.
  • Ropa naftowa realizuje wolne opadanie od wielomiesięcznych szczytów przy wyciszeniu tematów, które wcześniej stały za wzrostami. WTI traci 0,2 proc. do 63,25 USD/b.
  • W nocy mieliśmy dwa wystąpienia członków Fed – Rosengrena i Evansa – ale nie wzbudziły one większego zainteresowania. Rosengren stwierdził, że jest otwarty na zmianę celu inflacyjnego na przedział wahań (obecnie jest to 2 proc.), a Evans pozytywnie ocenia gospodarkę i widzi stabilne stopy procentowe do jesieni 2020 r.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk