• Odbierz prezent
Dolar australijski najsłabszy, kurs funta do dolara i cena ropy naftowej - komentarz poranny

Kurs dolara australijskiego AUD jest najsłabszy we wtorek, gdyż minutki RBA ujawniły otwartość banku do dalszych obniżek. Kurs funta GBP został uderzony informacją, że kanclerz skarbu Hammond może zrezygnować. Rynek akcji w Azji dryfuje, ropa też; złoto odbija.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • W protokole RBA stwierdzono, że „członkowie zgodzili się, że bardziej prawdopodobne jest, iż dalsze łagodzenie polityki pieniężnej byłoby właściwe w nadchodzącym okresie”. Członkowie Rady „uznali jednak, że niższe stopy procentowe nie są jedyną dostępną opcją polityki pomocną w obniżeniu stopy bezrobocia”. Choć perspektywa dalszych cięć nie jest zaskoczeniem dla rynku, AUD/USD spadł 20 pipsów do 0,6835. Prawdopodobieństwo rynkowe obniżki o 25 pb w lipcu pozostaje na 50 proc.
  • Kurs funta do dolara GBP/USD zanurkował do 1,2513 po doniesieniach Bloomberga, że kanclerz skarbu Phillip Hammond szykuje swoją rezygnację, gdyż nie zgadza się z pomysłami wydatkowymi premier May, które koncentrują się na edukacji. May chciałaby przeznaczyć 9 mld GBP rocznie przez okres 3 lat. Środki miałyby zostać uwolnione z funduszu rezerwowego zgromadzonego na rzecz poradzenia sobie ze sutkami potencjalnego bezumownego brexitu, czemu jednak sprzeciwia się Hammond.

Komentarz poranny: 18 VI 2019 - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Reszta FX pozostaje względnie stabilna przy lekkim cofnięciu USD. Inwestorzy spokojnie wyczekują środowej decyzji FOMC. Spokojnie jest też na rynku złotego – EUR/PLN 4,26.
  • Ostrożne podejście zdominowało handel na rynkach akcji w Azji i indeksy nie prezentują jednoznacznego schematu. Chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc., a Hang Seng rośnie o 0,8 proc. Japoński Nikkei225 spada o 0,9 proc.
  • Cofniecie USD pomaga we wzrostach złota do 1346 USD/oz. Cena ropy naftowej wygasiła zmienność i WTI dryfuje na 51,9 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk