• Odbierz prezent
Dolar australijski do dolara amerykańskiego AUDUSD - możliwe scenariusze na rynku forex

Wystarczy jedno spojrzenie na tygodniowy wykres dolara australijskiego AUD aby zauważyć, że podaż ma problem z kontynuacją trendu spadkowego. Trzy litery RGR opisujące dołki z ostatniego półrocza to potencjalna formacja odwróconej głowy z ramionami. Zwykle pojawia się ona na końcu swingu spadkowego, bessy czy też korekty po której dany instrument zyskuje na wartości.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

To co można wywnioskować z wykresu to kolejny tydzień zmagań podaży z ceną 0.7050. Żółta strefa już nie raz pokazała swój potencjał i być może tym razem seria białych świec pojawi się na wykresie tygodniowym. Newralgicznym poziomem dla formacji RGR jest linia szyi, którą przebiega w strefie 0.7250-0.7300. Dopiero przełamanie tego oporu otworzy drogę do większego umocnienia AUD.

Wykres tygodniowy kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUDUSD
Wykres tygodniowy kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUDUSD

Wskaźnik MACD także sygnalizuje wyczerpanie spadków wartości dolara australijskiego. Pomimo pojawienia się nowego dołka z końcem roku 2018 na tym instrumencie, oscylator nie podążył tym samym torem tworząc tym samym pozytywną dywergencje.

Kluczowe dla wzrostów jest utrzymanie wsparcia 0.7050, jego przełamanie to popis siły podaży i możliwe spadki o kolejne 2 figury do 0.6800.

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk