• Odbierz prezent
Dolar australijski (AUD) przerwał złą passe, a jen japoński (JPY)osłabił się. tak wyglądają rynki w środowy poranek

Nocne informacje odnośnie osiągniętego wstępnego porozumienia w sprawie budowy muru na granicy USA-Meksyk zdecydowanie poprawiły inwestorom nastroje, gdyż oddala to widmo drugiego zamknięcia rządu.

Przewodniczący Senatu Richard Shelby powiedział, że amerykańscy prawodawcy zgodzili się na wszystkie 7 ustaw niezbędnych do utrzymania otwartych agencji rządowych, w tym Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który nadzoruje ochronę granic.

Japoński indeks Nikkei wzrósł aż o 2,64 proc., jen osłabił się do najniższych poziomów w tym roku, a dolar australijski przerwał złą passę i przestał tracić na wartości.

Dodatkowo wciąż optymizmu dodaje wyrażone chęć ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa spotkania się z chińskim przywódcą w sprawie rozmów odnośnie umów handlowych. Wydaje się, że tutaj też idzie ku lepszemu, na co wskazuje również rynek coraz niżej wyceniając notowania kontraktu na indeks strachu VIX. Te spadły poniżej 16 pkt. i znajdują się na najniższym poziomie od października. Niemniej jednak do średniej z trzeciego kwartału ubiegłego roku jeszcze trochę brakuje, czyli do wpłynięcia przez indeks na spokojne wody.

O ile temat USA wpływa pozytywnie na rynki, to wciąż nic uspokajającego nie pojawiło się w temacie Brexity. Dziś premier May wygłosi oświadczenie w Parlamencie w sprawie Brexitu, najprawdopodobniej prosząc o więcej czasu odnośnie renegocjacji umowy z UE.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk