• Odbierz prezent
Dolar amerykański przebija magiczną barierę 4 złotych! Kurs USD/PLN na najwyższym poziomie w 2021 roku
fot. freepik.com

Aprecjonujący dolar amerykański doprowadził do testu najwyższych poziomów, jakie USDPLN osiągnął w tym roku. Jeżeli ten proces będzie kontynuowany, to okolice 3.98-4.00 wkrótce mogą przejść do historii.

Wiadomości rynkowe z mBank

Kolejny wyższy opór znajduje o 10 groszy wyżej

Na dziennym wykresie wygląda to, jak wejście w nowe obszary, ale na tygodniowym odczytamy, że w tym zakresie zmienność znacząco rośnie. Może to interpretować, że potencjalne przełamanie niebieskiego oporu przyniesie duże białe świece. Ograniczeniem dla takiego scenariusza jest wysoka wartość wskaźnika RSI. Jest to drugie wejście tego oscylatora w zakres powyżej 70 punktów. Ogranicza to potencjał dla osłabienia PLN, ale go nie wyklucza.

Ponieważ niebieski opór ma znaczenie dla analizy interwału W1, to z końcowymi wnioskami o jego przełamaniu należy poczekać, do czasu aż ustabilizuje się cena zamknięcia tygodniowej świecy. Można wyobrazić sobie taki scenariusz, że popyt przepycha wartość USD powyżej 4.00, po czym podaż przejmuje kontrolę nad wykresem w dniu jutrzejszym, co w konsekwencji prowadzi to „fałszywego” wybicia.

Podsumowując, pozytywny sentyment do dolara przekłada się na kolejne białe świece. Trwałe wyjście powyżej oporu 4.00 może wpłynąć na dalszą aprecjację PLN. Jednak z końcowymi wnioskami warto poczekać do końca tygodnia.

4.00 – wytrzyma? - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk