• Odbierz prezent
Dokąd może spaść eurodolar? Analiza kursu EUR/USD

Początek dzisiejszej sesji przynosi ponowne osłabienie kurs eurodolara (EUR/USD). Nie ma w tym jednak nic dziwnego biorąc pod uwagę pro-spadkową formację widniejącą na wykresie.

Sytuacja na EUR/USD

Kurs EUR/USD ma za sobą szalony rajd wzrostowy, który rozpoczął się w połowie marca. Od tamtej pory notowania EUR/USD wzrosły o kilkanaście procent, co jak na rynek walutowy jest zmianą wręcz spektakularną. Wiele wskazuje jednak na to, że rynkowe byki potrzebują nieco dłuższego odpoczynku, dlatego możliwe jest rozwinięcie korekty spadkowej.

Kurs EUR/USD- jak nisko spadnie eurodolar?

Spoglądając na wykres, w oczy rzuca się formacja głowy z ramionami. Co prawda podczas półrocznej zwyżki, mieliśmy do czynienia z kilkukrotnym powstaniem takiej struktury, która ostatecznie okazywała się pułapką na byki. Jednak tym razem wydaje się, że prawdopodobieństwo realizacji jest zdecydowanie większe. Doszło już bowiem do wyłamania linii szyi i przez dłuższy czas nie doszło do kontry popytowej. Chcąc wyznaczyć potencjalny zasięg spadków wynikający z wielkości formacji, odmierzamy odległość od szczytu głowy do linii szyi, a następnie tę samą wielkość odkładamy od miejsca wybicia w dół. Wynik przedstawiłem na poniższym wykresie.

 Wykres: Kurs EUR/USD (5 miesięcy)

Wykres: Kurs EUR/USD (5 miesięcy)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk