• Odbierz prezent
Dodatkowa szansa na zdobycie funduszy na eksport – program POPW 1.2

Z oficjalnych źródeł właśnie wypłynęły informacje o tym, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przewiduje dodatkowy nabór do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia działania 1.2 Internacjonalizacja MŚP rozliczanego ze środków pozostałych z budżetu perspektywy UE 2014-2020. Nabór ten ogłoszony zostanie 2 marca 2021 r.

Czym jest POPW 1.2?

Program Operacyjny Polska Wschodnia, w skrócie POPW, to program mający na celu rozwój i wsparcie przedsiębiorstw sektora MŚP w Polsce Wschodniej oraz inwestycje w infrastrukturę tego makroregionu. Przedsiębiorstwa z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą wnioskować o dofinansowanie w zakresie różnych działań rozwojowych, np. powstawanie i rozwój start-upów, tworzenie innowacyjnych produktów, zarządzanie wzornictwem w firmie czy też umiędzynarodowienie działalności przedsiębiorstwa. - To doskonała szansa na rozwój przedsiębiorstw z Polski wschodniej. Wśród dostępnych dotacji znaleźć można m.in. Dotacje na kapitał obrotowy, Internacjonalizacja MŚP, Infrastruktura drogowa, zrównoważony miejski transport, platformy startowe, rozwój start-upów w Polsce wschodniej, wzór na konkurencję, wdrażanie innowacji w MŚP czy też tworzenie sieciowych produktów w MŚP – mówi Sebastian Sadowski-Romanov Prezes firmy doradczej ITRO.

Dodatkowa szansa na zdobycie funduszy na eksport – program POPW 1.2 - 1

W działaniu1.2 Internacjonalizacja MŚP dofinansowanie przyznawane jest przedsiębiorstwom, które planują rozpoczęcie działalności na nowym rynku zagranicznym. Jest to forma wsparcia zarówno dla doświadczonych eksporterów, którzy chcą zapoznać się z nowym rynkiem oraz dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z eksportem po raz pierwszy. POPW 1.2 to program doradczy, więc nie wiąże się on z koniecznością wykazania wskaźnika eksportu – jest to program o niskim ryzyku dla wnioskodawcy. A do zyskania jest zwrot aż do 85% kosztów włożonych w ekspansję zagraniczną.

W kryzysie, społeczeństwa są bardziej otwarte na zmianę, co jeszcze bardziej może zachęcić przedsiębiorców do podejmowania działań rozwojowych. Załamanie globalnych łańcuchów dostaw jest szansą dla polskich przedsiębiorstw do pozyskania kontrahentów za granicą, a ponieważ sytuacja w kraju stale się zmienia, dywersyfikacja źródeł przychodów dla wielu firm może być kluczem do przetrwania w obecnych realiach.

Dotacja z programu POPW 1.2 Internacjonalizacja MŚP obejmuje dofinansowanie takich usług doradczych jak:

  • Wybór rynku docelowego
  • Dostosowanie do niego produktu
  • Nawiązanie relacji z partnerami zagranicznymi
  • Udział w targach branżowych i misjach gospodarczych
  • Zakup wartości niematerialnych i prawnych

- Termin ten może wydawać się niezwykle daleki, ale w rzeczywistości już teraz warto zacząć zastanawiać się nad rozwojem swojego biznesu oraz wyborem kompetentnej firmy, która napisze model biznesowy oraz złoży wniosek o pozyskanie dotacji w naszym imieniu. By dobrze opracować oba te niezbędne dokumenty nawet najlepsze firmy doradcze potrzebują co najmniej 3 tygodnie. - Zauważa Sebastian Sadowski-Romanov


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk