• Odbierz prezent
Dodatek do gry z serii Nemesis zebrał ponad 32 mln zł na Kickstarterze

Dodatek do gry planszowej Nemesis: Lockdown autorstwa wrocławskiego Awaken Realms z sukcesem kończy zbiórkę na Kickstarterze, którą wsparło blisko 42 tys. osób. To dobra wiadomość dla studia Ovid Works, które wspólnie ze studiem z Wrocławia pracuje nad grą wideo Nemesis: Distress. Będzie to wieloosobowa gra na PC, osadzona w uniwersum Nemesis. Jej premiera w wersji ‘early access’ planowana jest w 2021 r.

Ovid Works wspólnie z Awaken Realms Digital liczą, że gra wideo powtórzy, przynajmniej w pewnym stopniu, sukces planszówki Nemesis. Uważana jest ona za światowy hit, który trafił do dziesiątków tysięcy graczy na całym świecie. Nemesis: Distress będzie grą multiplayer, w której gracze wcielą się w członka załogi kosmicznego transportowca, na pokładzie którego dochodzi do tragedii i w efekcie awaryjnego wybudzenia załogantów. Uczestnicy rozgrywki wylosują swój sekretny cel w postaci np. przesłania informacji o intruderach, uratowania statku lub zabicia jednego z pozostałych załogantów. Przyjdzie nam się zmierzyć z agresywnymi przeciwnikami ze świata Nemesis, których obecność wymuszać będzie kooperację wśród graczy. Jednak zgodnie z duchem Nemesis, zdrada będzie nieodzownym czynnikiem rozgrywki.

- Cały urok gry polega na tym, że gracze nie zdradzają swojego sekretu i nie wiedzą o swoich celach. Dlatego w rozgrywce będą występowały elementy blefu, sojuszy oraz zdrady. W grze wykorzystujemy model „zdrajcy”, który opracowujemy na bazie doświadczeń AR z gry Nemesis w ramach dofinansowania GameINN 3, organizowanego przez NCBiR. – komentuje Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

Gra Nemesis zdywersyfikuje portfolio gier Ovid Works, które do tej pory stanowiły produkcje premium, gdzie monetyzacja jest jednorazowa. Z kolei gra wieloosobowa umożliwia monetyzację na bieżąco.

- Nemesis: Distress nie jest portem 1:1 gry planszowej. Patrzymy na grę w oparciu o całe uniwersum, bo jak przyrównać multiplayer survival shooter'a do turowej rozgrywki osób zebranych wokół gry planszowej? Najważniejsze dla nas to aby core gry - poczucie zagrożenia, bezradność wobec intuderów, czy też możliwość zostania zdradzonym przez współzałogantów - został utrzymany. Wspólnie z kolegami i koleżankami z AR dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej oddać ducha gry planszowej wykorzystując w pełni możliwości, jakie daje medium cyfrowe. Gra opracowywana jest od podstaw z myślą o rozgrywce na komputerze. – dodaje Jacek Dębowski.

Ovid Works na początku kwietnia złożyło Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka liczy na debiut na tzw. małej giełdzie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia.

W grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Kafki. Ovid Works w 2017 r. wydał symulator kosmonauty Interkosmos, zbierający bardzo dobre oceny wśród graczy i aktualnie pracują nad drugą częścią gry. Z kolei już za kilka miesięcy planowana jest premiera Metamorphosis. W grze wcielimy się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach. Najnowszy zwiastun można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=QRmIqfG7n3w&feature=emb_logo

 

 


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk