• Odbierz prezent
sesja gpw

Początek drugiej w tym tygodniu sesji giełdowej znów napawa optymizmem. Na ten moment jest to głównie zasługa mocnego otwarcia. Na parkiecie dominuje kolor zielony, a WIG po 30 minutach sesji zyskuje 0,45%.

 

WIG

wig

 

W podobnym tempie do indeksu szerokiego rynku rośnie indeks WIG20, który w początkowej fazie sesji zyskuje 0,43%. Na minusie mamy tylko 6 z 20 blue chipów, a najmocniej traci PGE (-0,77%). Największe spółki plasują się w środku zestawienia, a najlepiej radzą sobie dziś LPP i JSW, których akcje drożeją o odpowiednio 2,43% i 2,10%.

Nieznacznie lepiej radzą sobie dziś średnie spółki – indeks mWIG40 zyskuje 0,50%. Nieźle radzą sobie również mniejsze spółki – indeks sWIG80 zyskuje 0,42%.

 

Na początku sesji na minusie mamy tylko 3 z 14 indeksów sektorowych. Najsłabiej wypada sektor motoryzacyjny – WIG-MOTO traci 0,61%. Świetnie radzą sobie za to spółki odzieżowe i wydobywcze, co pokazali już liderzy indeksu WIG20 – WIG-ODZIEZ zyskuje 1,75%, a WIG-GORNIC 1,23%.

Dominacja koloru zielonego widoczna jest również w przekroju całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect). Na minusie mamy obecnie 75 spółek (17%) a rosnących podmiotów jest prawie dwa razy więcej, bo 146 (34%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk