• Odbierz prezent
sesja gpw

Ubiegły tydzień na warszawskiej giełdzie był nieudany. Ten zaczyna się jednak pozytywnie. Na początku poniedziałkowej sesji indeks WIG wyraźnie rośnie i po 30 minutach notowań zyskuje 0,64%.

 

WIG

FXMAG akcje dobry start tygodnia na gpw - mocne wzrosty cd projektu gpw wig wig20 1

 

Do wzrostów indeksu WIG przyczyniają się głównie duże spółki. Indeks WIG20 zyskuje bowiem 0,78%. Tylko 3 z 20 blue chipów notują straty, ale i tak są one niewielkie. Najsłabiej wypada mBank, którego akcje tanieją o 0,27%. Minimalnie zniżkują akcje obu spółek odzieżowych w indeksie – CCC traci 0,08%, a LPP 0,05%. Bardzo udanie nowy tydzień rozpoczyna CD Projekt. Akcje spółki gamingowej rosną o 3,79%. Mocno w górę idzie także Cyfrowy Polsat (+2,02%).

Słabiej wypadają dziś małe spółki. Indeks sWIG80 zyskuje tylko 0,12%. Jeszcze gorzej prezentują się średnie podmioty – indeks mWIG40 spada o 0,12%.

 

W ujęciu sektorowym najlepiej prezentują się spółki motoryzacyjne i informatyczne, czyli o dziwo sektory, które nie mają swoich przedstawicieli w indeksie WIG20. Indeks WIG-MOTO zyskuje 1,21%, a WIG-INFO 1,07%. Najsłabiej wypadają z kolei spółki z branży nieruchomości i sprzedawcy leków – indeks WIG-NRCHOM spada o 0,68%, a WIG-LEKI o 0,52%.

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) sytuacja jest dość zrównoważona. Na plusie notowanych jest 120 spółek (28%), a na minusie niewiele mniej, bo 117 (27%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk