• Odbierz prezent
Dobre nastroje na GPW - styczniowe maksimum w zasięgu FW20

Czwartkowa sesja dla FW20 rozpoczęła się w bardzo dobrych nastrojach, co było kontynuacją środowego udanego handlu. Kurs kontraktów wystartował z poziomu 2037 (+0,49%) i do godz. 11 falował bokiem w ramach wysokiego otwarcia. Przed 11 TSUE ogłosił orzeczenie w sprawie kredytów frankowych delegujące uprawnienia do rozstrzygania spraw na poziomie sądów polskich, co przełożyło się na silny wzrost sektora bankowego.

W efekcie do godz. 13 F220 dotarły do maksimum dziennego na 2078,

po czym rozpoczęło się wyczekiwanie na rozpoczęcie handlu w USA. Ostatnie 2 godz. Handlu należały jednak do podaży, która zdołała sprowadzić kurs do porannych poziomów. Na zamknięciu sesji kurs przyjął poziom 2048 (1,04%), a dzienny wolumen obrotu wzrósł o ponad 70% d/d do 29,3 tys. sztuk. LOP w trakcie wzrostowej części sesji wyraźnie rósł oraz spadał w drugiej części dnia, co świadczy o dodatniej korelacji i jest argumentem popytowym.

W technicznym obrazie – strona popytowa rozprawiła się z lokalnym oporem w rejonie 2040-45,

co otwiera drogę do testu styczniowego maksimum na 2094. Wczorajszy górny cień może jednak nieco niepokoić (w kontekście ostatniej sesji przed weekendem majowym), choć na razie większość argumentów wydaje się znajdować w rękach popytu (przebity opór, rosnący wolumen i dodatnia korelacja kursu z LOP). Dziś uwaga rynków nakierowana będzie na odczyt PKB w strefie euro w I kw. (konsensus -1,9% r/r), niemiecki PKB spadł mocniej niż oczekiwano - aż o 3,6% r/r. Ponadto dziś podane zostaną także odczyty inflacji CPI w Polsce oraz HICP w strefie euro za kwiecień.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk