• Sklep
  • Odbierz prezent
Dobre dane z USA umocniły dolara przed NFP. Kurs dolara do franka w górę!

Jutro o godzinie 14:30 poznamy dane dotyczące zmiany zatrudnienia w sektorach poza rolnictwem (NFP) oraz m.in. dane dotyczące stopy bezrobocia czy dynamiki wynagrodzeń. W tygodniu przed publikacją popularnych NFP mamy publikacje również innych raportów z rynku pracy - w tym raport prywatnej firmy ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym czy tygodniowe dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz raport o planowanej liczbie zwolnień.

Wczorajszy raport APD wskazał dodatkowe 129 tys. etatów

w sektorze prywatnym poza rolnictwem przy konsensusie rynkowym na poziomie 170 tys. Dane zatem nie rozpieściły inwestorów w przeciwieństwie do dzisiejszej publikacji z godziny 14:30, po której dolar dostał wiatru w żagle. Liczba Amerykanów pobierających zasiłki dla bezrobotnych spadła o 10 tys. do 202 tys. w tygodniu kończącym się 30 marca w relacji do skorygowanego poziomu z poprzedniego tygodnia wynoszącego 212 tys. Konsensus rynkowy zakładał odczyt na poziomie 216 tys. Również lepiej wypadł Raport Challengera.

Liczba planowanych zwolnień w USA spadła o 21% do 60 587 w marcu z 76 835 w poprzednim miesiącu. Większość cięć ogłoszono w sektorze motoryzacyjnym (8 838), energii (8 149), finansowym (4884), detalicznym (4860) i mediach (3 365).

Dane pozytywnie wpłynęły na dolara amerykańskiego, który zyskał na wartości w oczekiwaniu na jutrzejsze kluczowe dane NFP oraz te dotyczące wzrostu wynagrodzeń. W kontekście par dolarowych ciekawe prezentuje się USDCHF. Wcześniej na tym rynku zobaczyliśmy dużych rozmiarów tzw. selling climax, czyli bardzo duże uderzenie podaży (spread świecy i obrót) bez kontynuacji. Z punktu widzenia analizy technicznej uderzenie to mogło zakończyć korektę nieregularną.

Dodatko po zaznaczonym selling climax rynek utworzył konsolidację, z której wybił się górą i następnie wspomniany opór skutecznie przetestował z drugiej strony jako wsparcie - mogła być to faza akumulacji.

1

Kurs dolara do franka USDCHF. Źródło: platforma Conotoxia.

Nota prawna

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk