• Sklep
  • Odbierz prezent
Dobre dane z gospodarki USA umacniają dolara
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty makroekonomiczne dla gospodarki USA

- Jak na dane zareagował rynek walutowy

Dziś o godzinie 14:30 poznaliśmy szereg danych z gospodarki amerykańskiej. Dane z USA podwyższyły nieco zmienność na uśpionych rynkach i umocniły dolara.

 

W dzisiejszej puli danych zawarły się między innymi zamówienia na środki trwałe oraz na dobra kapitałowe, a także wnioski o zasiłek dla bezrobotnych i liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych. Dane w znacznej mierze wypadły pozytywnie, również pozytywna okazała się rewizja odczytów z ubiegłego miesiąca.

 

W styczniu zamówienia środków trwałych wzrosły o 4,9% wobec prognozy 2,5%. Bazowe zamówienia środków trwałych wzrosły o 1,8% przy prognozie 0,2%. W przypadku zamówień na dobra kapitałowe odnotowano wzrost o 3,9%, choć prognozy zakładały wzrost tylko o 1%. W przypadku wszystkich trzech odczytów pozytywnie zrewidowano dane za grudzień. Wtedy w przypadku wszystkich trzech wskaźników odnotowaliśmy wtedy spadki, ale okazały się one słabszy niż pierwotnie oszacowano.

Spadła liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z 2,272 mln do2,253 mln. Zaobserwowano jednak wzrost liczby zadeklarowanych wstępie bezrobotnych.

 

W odpowiedzi na dobre dane dolar w pierwszych minutach po publikacji umocnił się. W przypadku pary EURUSD obserwowaliśmy spadek kursu o około 20 pipsów. Po kilku minutach kurs zawrócił i zmierza w kierunku poziomu sprzed publikacji.

 

Wykres 1. EURUSD - M5

FXMAG forex dobre dane z gospodarki usa umacniają dolara 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk