• Odbierz prezent
Dobre dane z gospodarki nie wsparły funta

Opublikowane dziś dane na temat produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, a także brytyjskiego bilansu handlowego, okazały się lepsze od prognoz. Nie zdołały jednak umocnić funta.

 

Produkcja przemysłowa w października była na takim samym poziomie jak we wrześniu (zgodnie z prognozą). W porównaniu do ubiegłego roku wzrosła natomiast o 3,6% (przy prognozie na poziomie 3,5% r/r.

W przypadku przetwórstwa przemysłowego wzrost wyniósł 0,1% w ujęciu miesiąc do miesiąca (prognoza: -0,1% m/m) i 3,9% w ujęciu rok do roku (zgodnie z prognozą).

 

Produkcja przemysłowa (r/r)

produkcja przemysłowa 

 

Obok danych z sektora przemysłowego, opublikowano również dane na temat brytyjskiego handlu. W bilansie handlowym odnotowano deficyt, ale był on nieco mniejszy niż zakładały prognozy.

 

Opublikowane dane okazały się tylko nieznacznie lepsze od oczekiwań, przez co na rynku walutowym nie obserwowaliśmy silnej reakcji ze strony funta brytyjskiego. Ten nieznacznie umacniał się po publikacji, ale był to krótki ruch, który szybko został odwrócony.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk