• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Dobre dane umacniają dolara
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty z gospodarki USA

- Jak na dane zareagował rynek walutowy

Dziś o godzinie 14:30 poznaliśmy dane z gospodarki Stanów Zjednoczonych dotyczące sprzedaży detalicznej oraz cen eksportowych i importowych. Dobre dane umocniły amerykańskiego dolara.

 

Sprzedaż detaliczna

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,2% przy prognozie wzrostu o 0,1%. Pozytywnie został zrewidowany również grudniowy odczyt. W grudniu wzrost wyniósł 0,2%, przy czym odczyt jaki poznaliśmy w styczniu mówił o spadku o 0,1%. Bazowa sprzedaż detaliczna w styczniu wzrosła o 0,1%, tak jak zakładały prognozy. Wzrost był podobny jak w poprzednim miesiącu (tutaj również dokonano dodatniej rewizji z -0,1% do 1%).

 

Ceny eksportowe i importowe

Ceny eksportowe spadły w styczniu o 0,8% jednak spadek był niższy niż zakładane 0,9%. Podobnie jest w przypadku cen importowych, które spadły o 1,1% wobec prognozy spadku o 1,4%.

 

Reakcja waluty

Po dobrych odczytach dolar zaczął się umacniać w stosunku do głównych waluty. W przypadku par EURUSD i USDJPY w ciągu pierwszych minut obserwowaliśmy ruchy o zasięgu 40 pipsów. Słabszą reakcję odnotowaliśmy w przypadku pary GBPUSD, gdzie ruch miał zasięg 25 pipsów.

 

Wykres 1. EURUSD - M5

FXMAG forex dobre dane umacniają dolara 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk