• Odbierz prezent
Dobre dane o produkcji przemysłowej umacniają funta

Dzisiejsze dane na temat produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii okazały się pozytywne dla funta. Nie wywołały jednak bardzo silnych ruchów na rynku walutowym.

 

Produkcja przemysłowa wrosła w listopadzie o 0,4% w stosunku do października – zgodnie z prognozami ekonomistów. Dokonano również pozytywnej rewizji danych za październik – z 0,0% do +0,2% m/m. W ujęciu rok do roku produkcja rośnie o 2,5%. Prognozy zakładały spadek dynamiki rocznej z 4,3% (rewizja z 3,6%) tylko do 1,8%.

W przypadku przetwórstwa przemysłowego również odnotowaliśmy wzrost o 0,4% m/m, przy prognozie na poziomie +0,3% m/m. Dynamika roczna nieznacznie spadła – z 4,7% do 3,5% - ale i tak okazała się wyższa od prognoz (2,8% r/r).

 

Produkcja przemysłowa r/r

produkcja przemyslowa

 

Dobre dane z sektora przemysłowego umocniły funta. Na parach z GBP zmienność wzrosła tylko nieznacznie. Kurs GBP/USD poszedł w górę o około 10 pipsów.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk