• Odbierz prezent
dni bez sesji GPW

Czasem zdarza nam się zapomnieć o ważnych datach, zwłaszcza jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłego śledzenia notowań giełdowych. Warto więc wspomnieć o dniach wolnych od handlu na GPW.

 

Chociaż Wielki Piątek jest dniem roboczym, to jednak zwyczajowo tego dnia na GPW nie odbywa się handel. W tym dniu giełdy są zamknięte nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach, m.in. w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Kanadzie, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Australii i Nowej Zelandii. Warto wspomnieć, że w niektórych krajach, np. w Meksyku już Wielki Czwartek jest dniem wolnym od pracy.

Dniem wolnym od giełdy jest też wielkanocny poniedziałek, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Najbliższa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych odbędzie się dopiero we wtorek 14 kwietnia.

Warto jednak wspomnieć, że amerykańskie giełdy będą czynne też w poniedziałek. W nadchodzących dniach handel będzie też trwał na rynkach azjatyckich.

Ostatnią przed Świętami Wielkanocnymi sesję na GPW udało się zakończyć optymistycznym akcentem. Indeks WIG20 wzrósł o 2,31%, a indeks szerokiego rynku WIG o 2,13%.

W tym roku jeszcze będzie nas czekać tylko 6 innych dni bez sesji. Będą one miały miejsce w dniach 1 maja (Święto Pracy), 11 listopada (Święto Niepodległości), 24 i 25 grudnia (Święta Bożego Narodzenia) oraz 31 stycznia (Sylwester).

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk