• Odbierz prezent
DM PKO BP podtrzymuje rekomendację Trzymaj dla Grupy Kęty

Analitycy DM PKO BP podtrzymali rekomendację Trzymaj dla Grupy Kęty. Cena docelowa to 424 PLN. Dziś na otwarciu za jedną akcję spółki płaciliśmy 403 PLN.

 

Dobrze się trzyma

Korzystna koniunktura utrzymuje się zarówno w Polsce i w eksporcie. Wszystkie segmenty odnotowują rekordowe zamówienia, a dzięki nowym mocom spółka może dalej szybko rosnąć (CAGR 17-21: 7-8%). Solidne przepływy i bilans (DN/EBITDA 1,5x) pozwalają na inwestycje i dywidendę (5-6%). Z drugiej strony, naszym zdaniem, wycena spółki uwzględnia już dobre perspektywy. Podtrzymujemy rekomendację TRZYMAJ z ceną docelową 424 PLN.

 

Mocny rynek i nowe moce (sprzedaż +30% w 3 lata)

Silne zamówienia z sektora motoryzacyjnego i budowlanego, zarówno w kraju, jak i zagranicą, dają spółce wiatr w żagle. Dodatkowo nowe moce pozwalają rosnąć we wszystkich segmentach. W opakowaniach moce już są oddane i od 2H17 w 100% wypełnione (CAGR: 17-21 6%). W wyrobach wyciskanych otwieranie nowych inwestycji dopiero przed nami (wzrost z 75kt do 90kt w 2020, CAGR 17-21 7,3%). W systemach aluminiowych moce są funkcją głównie logistyki (CAGR 17-21: 7,8%).

 

Grupa Kęty

FXMAG akcje dm pko bp podtrzymuje rekomendację trzymaj dla grupy kęty grupa kęty rekomendacje dm pko bp 1

Rekomendacje stosowane przez DM PKO BP

  • Rekomendacja KUPUJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają co najmniej 10% potencjał wzrostu kursu
  • Rekomendacja TRZYMAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał wzrostu kursu w przedziale od 0 do 10%
  • Rekomendacja SPRZEDAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał spadku kursu
  • Rekomendacje mogą być opatrzone dodatkiem SPEKULACYJNIEoznaczającym, że horyzont inwestycji jest skrócony do 3 miesięcy, a inwestycja jest obarczona podwyższonym ryzykiem.

Magazyn: Giełdowe debiuty to łatwy zysk?

Giełdowe debiuty to łatwy zysk?
Czy warto stawiać na giełdowe debiuty? Czy bitcoin jest w stanie zastąpić amerykańskiego dolara? Wolumen rzeczywisty - czy uzyskasz do niego dostęp na Forex? Czy na giełdzie zarabiają tylko oszuści? Czytaj w 11. wydaniu magazynu FXMAG!
Czytaj

Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk