• Odbierz prezent
DM PKO BP podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla Alumetal S.A.

Analitycy DM PKO BP podtrzymali rekomendację KUPUJ dla Alumetal. Cena docelowa to 56,50 PLN. Dziś za jedną akcję spółki na otwarciu płaciliśmy 48,37 PLN.

 

Powrót do średnich marż

Analitycy przewidują, że rynek motoryzacyjny odbije się, co będzie dobrym znakiem dla producenta aluminium.

Chwiejny rynek i słaba produkcja motoryzacyjna w Niemczech pod koniec 2Q17 przyczyniły się do wojny cenowej na rynku i obniżyły rentowność na rynku wtórnego aluminium do odlewów. Naszym zdaniem jest spora szansa na odbicie rynku. W dalszym ciągu wyceniamy spółkę bazując na założeniu, że marże wrócą do średnich długoterminowych (tym razem od dołu). Wydajemy rekomendację Kupuj z ceną docelową 56,5.

Alumetal

FXMAG akcje dm pko bp podtrzymuje rekomendację kupuj dla alumetal s.a. alumetal rekomendacje dm pko bp 1

Rekomendacje stosowane przez DM PKO BP

  • Rekomendacja KUPUJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają co najmniej 10% potencjał wzrostu kursu
  • Rekomendacja TRZYMAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał wzrostu kursu w przedziale od 0 do 10%
  • Rekomendacja SPRZEDAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał spadku kursu
  • Rekomendacje mogą być opatrzone dodatkiem SPEKULACYJNIEoznaczającym, że horyzont inwestycji jest skrócony do 3 miesięcy, a inwestycja jest obarczona podwyższonym ryzykiem.

Alumetal - przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją wtórnych, aluminiowych stopów odlewniczych. Grupa Alumetal to 4 zakłady produkcyjne, zaliczane do największych w Europie Centralnej.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk