• Odbierz prezent
DM PKO BP podnosi wycenę Emperii

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podtrzymali rekomendację Trzymaj dla akcji Emperii i podnieśli cenę docelową z 63,00 PLN do 93,00 PLN. Dziś na otwarciu sesji za jedną akcję spółki płaciliśmy 90,90 PLN.

 

"Podtrzymujemy rekomendację 'trzymaj' i podwyższamy cenę docelową dla Emperii do 93 zł na akcję. W segmencie detalicznym spółka raportuje poprawę marż, co jednak odbija się na niższej dynamice przychodów. W stabilnym segmencie nieruchomościowym w tym roku nie spodziewamy się dużej ilości transakcji, co przełoży się na jego niższą kontrybucję do wyników grupy. Spółka obniżyła dynamikę otwarć na 2017, a trwający spór z urzędem skarbowym wciąż stanowi ryzyko, które uwzględniamy w wycenie (16 zł na akcję). Proces pozyskania inwestora dla Emperii się przedłuża, a drugi scenariusz wzrostu przez przejęcia mniejszych graczy może potrwać kilka lat" – czytamy w raporcie DM PKO BP.

 

Emperia

emperia

 

Rekomendacje stosowane przez DM PKO BP

  • Rekomendacja KUPUJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają co najmniej 10% potencjał wzrostu kursu
  • Rekomendacja TRZYMAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał wzrostu kursu w przedziale od 0 do 10%
  • Rekomendacja SPRZEDAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał spadku kursu
  • Rekomendacje mogą być opatrzone dodatkiem SPEKULACYJNIE oznaczającym, że horyzont inwestycji jest skrócony do 3 miesięcy, a inwestycja jest obarczona podwyższonym ryzykiem.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk