• Odbierz prezent
Millennium Bank

Analitycy DM PKO BP podwyższyli rekomendację dla Banku Millennium do Kupuj. Tym samym podnieśli cenę docelową do 8,40 PLN. Dziś za jedną akcję Banku Millennium płaciliśmy na otwarciu 7,50 PLN.

 

Ryzyko CHF zdyskontowane z nawiązką

Podnosimy rekomendację do Kupuj oraz cenę docelową do 8,40 PLN. Naszym zdaniem niska wycena i silne kapitały z nawiązką dyskontują ryzyko związane z portfelem kredytów walutowych.

 

Najtańszy polski

Millennium jest obecnie najtańszym polskim bankiem pod względem wskaźnika P/E. Na bazie naszych prognoz oczyszczonego zysku netto, Millennium jest obecnie wyceniane na poziomie ok. 12x zyski w 2018 wobec średniej dla sektora na poziomie ok. 15x. O ile dyskonto może częściowo wynikać z ekspozycji na kredyty w CHF, wydaje się nam ono przesadzone, w szczególności porównując Millennium do innych banków z dużą ekspozycją na kredyty walutowe (np. mBank 16x oczyszczone zyski w 2018).

 

Bank Millennium

FXMAG akcje dm pko bp podnosi rekomendację dla banku millennium do kupuj bank millennium rekomendacje dm pko bp 1

Rekomendacje stosowane przez DM PKO BP

  • Rekomendacja KUPUJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają co najmniej 10% potencjał wzrostu kursu
  • Rekomendacja TRZYMAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał wzrostu kursu w przedziale od 0 do 10%
  • Rekomendacja SPRZEDAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał spadku kursu
  • Rekomendacje mogą być opatrzone dodatkiem SPEKULACYJNIEoznaczającym, że horyzont inwestycji jest skrócony do 3 miesięcy, a inwestycja jest obarczona podwyższonym ryzykiem.

Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk