• Odbierz prezent
Moc miedzi - DM PKO BP podnosi rekomendację KGHM

Analitycy DM PKO BP podnieśli rekomendację KGHM z „Trzymaj” do „Kupuj”. Cena docelowa to 151,5 PLN. Dziś akcje spółki przy otwarciu sesji notowane były po 128,70 PLN.

 

Moc miedzi i lepsza sytuacja operacyjna Sierra Gorda

Jak zauważają analitycy DM PKO BP, przyczyn zmiany rekomendacji na „Kupuj”, możemy szukać we wzroście cen miedzi na świecie.

Potężny wzrost ceny miedzi (YTD +20.4%), mimo osłabienia USD, sprzyja dalszym wzrostom KGHM. Operacyjnie, coraz lepiej radzi sobie Sierra Gorda, natomiast w Polsce spada produkcja ze wsadów własnych. Główne ryzyko to wzrost światowej produkcji górniczej w przyszłym roku lub osłabienie globalnego popytu na czerwony metal. KGHM nie jest preferowaną ekspozycją na miedź (relatywnie do innych spółek górniczych ma niską stopę FCF – 10% przy bieżących cenach), ale w ujęciu absolutnym przy tak silnej miedzi ma również potencjał wzrostu. Dlatego podnosimy rekomendację do KUPUJ z ceną docelową 151,5 PLN.

KGHM

FXMAG forex moc miedzi - dm pko bp podnosi rekomendację kghm dm pko bp rekomendacje kghm 1

Rekomendacje stosowane przez DM PKO BP

  • Rekomendacja KUPUJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają co najmniej 10% potencjał wzrostu kursu
  • Rekomendacja TRZYMAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał wzrostu kursu w przedziale od 0 do 10%
  • Rekomendacja SPRZEDAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał spadku kursu
  • Rekomendacje mogą być opatrzone dodatkiem SPEKULACYJNIEoznaczającym, że horyzont inwestycji jest skrócony do 3 miesięcy, a inwestycja jest obarczona podwyższonym ryzykiem.

 

KGHM Polska Miedź S.A. - światowy potentat rynku miedzi. Jeden z najważniejszych producentów miedzi i srebra.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk