• Odbierz prezent
DM PKO BP obniża rekomendację dla ING Banku Śląskiego [Trzymaj]

Analitycy DM PKO BP obniżyli rekomendację dla ING Banku Śląskiego z Kupuj do Trzymaj. Podnieśli przy tym cenę docelową z 200,00 PLN do 210,00 PLN (cena równa historycznemu maksimum z września bieżącego roku). Dziś rano za akcję spółki płaciliśmy 202,00 PLN.

 

"Stopa zwrotu od początku roku dla ING wynosi ponad 27%, co plasuje spółkę w czołówce polskich banków. Od naszej ostatniej rekomendacji kurs wzrósł o 13%, wobec +2% dla indeksu WIG Banki. Od początku roku oczekiwania rynkowe odnośnie zysku netto w 2017 i 2018 wzrosły średnio o 10%, doganiając tym samym nasze prognozy. Na obecną chwilę nie widzimy potencjału do dalszego podnoszenia prognoz. W wyniku dobrego zachowania kursu, walory ING są obecnie wyceniane z premią do sektora. Oczyszczone P/E na 2018 kształtuje się na poziomie ok. 16x wobec ok. 15x dla sektora. Wcześniejszy brak premii był naszym głównym argumentem inwestycyjnym, gdyż w naszej ocenie ING zasługuje na premię z uwagi na 1) ponadprzeciętny wzrost (2017-2020 CAGR kredytów ok. 10%) oraz 2) konserwatywny bilans (nieistotna ekspozycja na walutowe kredyty hipoteczne, niski poziom NPL 2,6%)" - czytamy w raporcie DM PKO BP.

 

ING Bank Śląski

ing

 

Rekomendacje stosowane przez DM PKO BP

  • Rekomendacja KUPUJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają co najmniej 10% potencjał wzrostu kursu
  • Rekomendacja TRZYMAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał wzrostu kursu w przedziale od 0 do 10%
  • Rekomendacja SPRZEDAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał spadku kursu
  • Rekomendacje mogą być opatrzone dodatkiem SPEKULACYJNIE oznaczającym, że horyzont inwestycji jest skrócony do 3 miesięcy, a inwestycja jest obarczona podwyższonym ryzykiem.

 

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk