• Odbierz prezent
DM PKO BP obniża rekomendację dla Grupy Lotos z Kupuj do Trzymaj

Analitycy DM PKO BP obniżyli rekomendację dla Grupy Lotos z Kupuj do Trzymaj. Jednocześnie podnieśli cenę docelową z 52 PLN do 65 PLN. Dziś za jedną akcję Lotosu płaciliśmy rano 67,50 PLN.

 

Wzrost wyceny

Podnosimy cenę docelową wg modelu DCF do 65,0 PLN z 52,0 PLN (+25%), głównie dzięki zmianie założeń makro dla sektora ropy/rafinacji, dodatniej rewizji rezerw 2P (+14%), niższemu zakładanemu CAPEX (-8%) i aktualizacji modelu o wyniki za 1H17. Skorygowany szacowany EPS na 2017P-19P wzrósł średnio o 26%. Doceniamy potencjał realizacji wartości przez Lotos w horyzoncie 1-3 lat dzięki nowemu projektowi downstream (EFRA) i zakładanej koniunkturze makro ropy w średnim terminie, co łącznie powinno pozwolić spółce wejść w fazę „żniw" i zwiększyć dywidendy w nadchodzących latach. Obniżamy jednak rekomendację do TRZYMAJ (z KUPUJ) w horyzoncie 12 mc-y w obliczu niepewności co do marż rafineryjnych i cen ropy.

Grupa Lotos

FXMAG akcje dm pko bp obniża rekomendację dla grupy lotos z kupuj do trzymaj lotos rekomendacje dm pko bp 1

Rekomendacje stosowane przez DM PKO BP

  • Rekomendacja KUPUJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają co najmniej 10% potencjał wzrostu kursu
  • Rekomendacja TRZYMAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał wzrostu kursu w przedziale od 0 do 10%
  • Rekomendacja SPRZEDAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał spadku kursu
  • Rekomendacje mogą być opatrzone dodatkiem SPEKULACYJNIEoznaczającym, że horyzont inwestycji jest skrócony do 3 miesięcy, a inwestycja jest obarczona podwyższonym ryzykiem.

 

Magazyn: Giełdowe debiuty to łatwy zysk?

Giełdowe debiuty to łatwy zysk?
Czy warto stawiać na giełdowe debiuty? Czy bitcoin jest w stanie zastąpić amerykańskiego dolara? Wolumen rzeczywisty - czy uzyskasz do niego dostęp na Forex? Czy na giełdzie zarabiają tylko oszuści? Czytaj w 11. wydaniu magazynu FXMAG!
Czytaj

Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk