• Odbierz prezent
DM mBanku podtrzymuje rekomendację dla Cyfrowego Polsatu [REDUKUJ]

Analitycy DM mBanku podtrzymali rekomendację dla Cyfrowego Polsatu – REDUKUJ. Cena docelowa to 24,40 PLN, która została podniesiona z 22,30 PLN. Przy zamknięciu wczorajszej sesji akcje spółki notowane były po 26,71 PLN.

 

Notowania CPS od początku lipca 2017 wzrosły o 14,1%. Rynekzdyskontował dobre wyniki finansowe za 2Q’17. Jednak pozytywnekatalizatory wyczerpały się. Oczekujemy (1) istotnego pogorszenia się wyników w kolejnych dwóch kwartałach (-7,4% w 3Q’17 i -5,8% w 4Q’17 po wzrostach +9,8% w 1Q’17 i 3,1% w 2Q’17). Ponadto, ze względu na (2) wyższy CAPEX i pierwsze płatności programowe związane z prawami do Ligi Mistrzów i Ligi Europy 2018-22, FCF w 2H’17 znacznie się pogorszy. Cyfrowy Polsat jest obecnie notowany na EV/EBITDA’17 z 17% premią do grupy porównawczej, co nie jest uzasadnione, biorąc pod uwagę (3) niższy wzrost EBITDA (-0,5% w 2016-18 vs. +7,1% w grupie por.), jak i (4) znikomy DYield (1,3% w 2018 r. vs. 4,1% grupa por.). W długim terminie ryzyko niosą(5) inwestycje operatorów w sieci światłowodowe, dofinansowane w ramach POPC. Oferta fixed + mobile będzie atrakcyjna dla abonentów DTH Cyfrowego z miast >20 tys., którzy stanowią aż 1/3 całej bazy. Remedium ma być Liga Mistrzów. To dobre rozwiązanie, ale naszym zdaniem nie przywróci długoterminowego wzrostu bazy abonenckiej. Podtrzymujemy negatywną rekomendację, jednak podnosimy poziom ceny docelowej do 24,40 PLN z 22,30 PLN. - jak czytamy w dokumencie DM mBanku

Cyfrowy Polsat S.A.

FXMAG forex dm mbanku podtrzymuje rekomendację dla cyfrowego polsatu [redukuj] cyfrowy polsat rekomendacje redukuj 1

Rekomendacje Domu Maklerskiego mBanku:

Rekomendacja jest ważna w okresie 6-9 miesięcy, o ile nie nastąpi wcześniejsza jej zmiana. Oczekiwane zwroty z poszczególnych rekomendacji są następujące:

  • KUPUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji wyniesie co najmniej 15%
  • AKUMULUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od +5% do +15%
  • TRZYMAJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od -5% do +5%
  • REDUKUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od -15% do -5%
  • SPRZEDAJ – oczekujemy, że inwestycja przyniesie stratę większą niż 15%

Rekomendacje są aktualizowane przynajmniej raz na 9 miesięcy.

 

Cyfrowy Polast S.A. - największy dostawca usług multimedialnych w Polsce. Spółka działa również w sferze telekomunikacji.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk