• Odbierz prezent
DM mBanku podnosi rekomendację Asseco Poland [TRZYMAJ]

Analitycy DM mBanku podnieśli rekomendację dla Asseco Poland z REDUKUJ do TRZYMAJ. Jednakże, została obniżona cena docelowa do 44,00 PLN. Przy otwarciu środowej sesji cena akcji Asseco Poland notowana była po 47,80 PLN.

 

Brak katalizatorów do wzrostu

Analitycy DM mBanku na ten moment nie zauważają możliwości do wzrostów dla Asseco Poland, co może wynikać ze słabych wyników za 2Q  2017 roku.

Od wydania naszego raportu analitycznego w lutym’17 notowania Asseco Poland zanotowały 15,9% spadek i były gorsze od WIG20 o 28,4%. Nasz model finansowy aktualizujemy o efekt sprzedaży Formula Systems i wyniki 2Q’17. Cenę docelową obniżamy do poziomu 44,00 PLN, ale przy obecnym kursie podwyższamy zalecenie inwestycyjne do trzymaj z redukuj. Jednakże ciągle nie widzimy katalizatorów do wzrostu notowań w czasie. Po pierwsze spółka matka pozostaje w słabej kondycji, przez brak kontaktów z dofinansowaniem UE oraz nastawienie obecnych klientów, jak ZUS czy ARiMR na oszczędności (efektem był spadek oczyszczonego zysku EBIT w 2Q’17 o ponad 44% R/R). Dodatkowo, podobne tendencje do oszczędności wykazują spółki energetyczne i telekomy. Ryzyko budzi także sposób wykorzystania środków z transakcji sprzedaży pakietu 20% w Formula Systems. Asseco chce przeznaczyć gros tej kwoty na akwizycje, jednak nie ma konkretnych celów, a track rekord ostatnich transakcji jest dość słaby (wymienić można tutaj zakup rosyjskiego R-Style, który po odpisie wartości i stracie głównego klienta został sprzedany do menedżerow z Rosji czy przejęcie Infovide-Matrix, który stracił po zakupie niektóre kontakty). Asseco Poland jest notowane obecnie na P/E’17 = 14,9x, z blisko 21% dyskontem do spółek porównywalnych, jednak poziom dyskonta spada do 1% w 2019 r. Z drugiej strony, pozytywnym punktem w Asseco Poland jest wysoki DYield. Sądzimy, że spółka utrzyma poziom wypłaty na 3,01 PLN, co implikuje aż 6,8% DYield i wspiera neutralne podejście do spółki pomimo słabej sytuacji w spółce matce. Ciągle sądzimy, że ciekawszymi propozycjami inwestycyjnymi niż Asseco Poland są Asseco South Eastern Europe i Asseco Business Solutions.

Asseco Poland 

FXMAG forex dm mbanku podnosi rekomendację asseco poland [trzymaj] asseco poland s.a. rekomendacje gpw mbank dm mbank 1

 

Rekomendacje Domu Maklerskiego mBanku:

Rekomendacja jest ważna w okresie 6-9 miesięcy, o ile nie nastąpi wcześniejsza jej zmiana. Oczekiwane zwroty z poszczególnych rekomendacji są następujące:

  • KUPUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji wyniesie co najmniej 15%
  • AKUMULUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od +5% do +15%
  • TRZYMAJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od -5% do +5%
  • REDUKUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od -15% do -5%
  • SPRZEDAJ – oczekujemy, że inwestycja przyniesie stratę większą niż 15%

Rekomendacje są aktualizowane przynajmniej raz na 9 miesięcy.

 

Asseco Poland - firma infromatyczna notowana na GPW. Zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem nowych technologii. 


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk