• Odbierz prezent
rekomendacja dla vistula

Analitycy DM BOŚ utrzymali rekomendację Kupuj dla akcji Vistuli. Podnieśli przy tym wycenę w perspektywie 12-miesięcy do 3,99 PLN za akcję (poprzednio 3,80 PLN). Wczoraj na zamknięciu sesji za akcję spółki płaciliśmy 3,47 PLN, co daje nam potencjał do zysku na poziomie 15%.

 

„Podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj. Wyniki finansowe Vistuli w III kwartale br. powinny być mocne i oczekujemy dalszej poprawy wyników wszystkich marek w IV kw. br. Vistula zdążyła zakontraktować towary na I połowę 2018 roku po korzystnych kursach walut, co powinno sprzyjać przyszłorocznej rentowności. Podoba nam się strategia Spółki, która kładzie nacisk na rozwój sprzedaży przez Internet (lokalnie i mamy nadzieję, że również w regionie) oraz sieci franszyzowej, która wymaga mniejszych nakładów inwestycyjnych niż uruchamianie tradycyjnych sklepów” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Analitycy DM BOŚ spodziewają się, że pozycja akcjonariuszy Vistuli ulegnie poprawie po fuzji z Bytomiem. Odnieśli się również do wyników finansowych, które spółka ma opublikować 25 listopada. Według ich szacunków „powinny być mocne i lepsze względem okresu bazowego, głównie pod wpływem wzrostu przychodów i poprawy rentowności z uwagi na korzystne kursy walut”.

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk