• Sklep
  • Odbierz prezent
neuca rekomendacja

Analitycy DM BOŚ podtrzymali długoterminową rekomendację Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla spółki Neuca. Wycena jednej akcji w perspektywie 12 miesięcy to 303,00 PLN, a cena otwarcia z dzisiejszego poranka to 266,50 PLN.

 

„Podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj. Prognozujemy w IV kw. 2017 roku 29 mln zł i oczekujemy 98 mln zł całorocznego zysku netto na 2017 rok, co jest bliskie prognozy zarządu w wysokości 100 mln zł.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

Analitycy domu maklerskiego wskazują, że  w 2018 roku Neuca powinna utrzymać wynik finansowy na podobnym poziomie jak w 2017 roku, a na 2019 roku oczekiwana jest poprawa.

„Presja na marże i wzrost wynagrodzeń wymusiła na Spółce redukcję kosztów. Oczekujemy w 2018 roku około 100 mln zł zysku netto, czyli na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego (jeszcze nie znamy prognoz zarządu Spółki na br., mogą one zostać podane w marcu). Zakładamy w 2019 roku wzrost wyniku netto r/r pod wpływem zdecydowanie lepszych warunków rynkowych (zawirowania po wprowadzeniu regulacji „apteka dla aptekarza” powinny się uspokoić), efektów redukcji kosztów oraz rozwoju dodatkowych usług. Poziom długu netto Spółki, który na koniec 2017 roku był wg naszych szacunków niższy od 100 mln zł, powinien umożliwić wypłatę dwukrotnie wyższej dywidendy r/r.” – napisano w raporcie.

 

Raport wskazuje, że na spadek akcji spółki Neuca wpływ miały: korekty w dół prognozy zarządu dot. zysku netto w 2017 roku, spory sądowe i podejrzenia o uwikłanie w nielegalny eksport leków. „Tymczasem Neuca wygrywa spory sądowe, a zważywszy na surowe prawo farmaceutyczne mamy wątpliwości, czy największy polski dystrybutor leków mógł angażować się w niezgodne z prawem transakcje.”

 

Neuca

neuca

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 21 lutego 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk