• Odbierz prezent
rekomendacja livechat

Analitycy DM BOŚ podtrzymali długoterminową rekomendację Kupuj i krótkoterminową Neutralnie dla akcji LiveChat. Cena docelowa w perspektywie 12 miesięcy została ustalona na poziomie 55,60 PLN. Na dzisiejszym otwarciu za jedną akcję spółki płaciliśmy 43,50 PLN.

 

„Podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj dla walorów LiveChat sygnalizując nasze pozytywne nastawienie do tej spółki. Natomiast jesteśmy przekonani, że w najbliższych dwóch kwartałach (IV kw. 2017 i I kw. 2018) dynamika zysków Spółki znacząco wyhamuje, do około 10% r/r, w porównaniu z okresem bazowym, kiedy USD się umacniał względem PLN (średni kurs PLN/USD w okresie IV kw. 2016-I kw. 2017 wyniósł 4,06 w porównaniu z 3,59 w IV kw. 2017 i 3,47 w chwili obecnej). Dlatego też podtrzymujemy krótkoterminową rekomendację relatywną (względem rynku) Neutralnie. Po I kwartale br., kiedy kurs PLN/USD stanie bardziej porównywalny wobec ub. roku, powinna naszym zdaniem powrócić dwucyfrowa dynamika zysków Spółki. Uważamy zatem, że najlepszy okres dla walorów LiveChat może przyjść (ceteris paribus) w II połowie 2018 roku.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Analitycy Domu Maklerskiego wskazali, że zagrożeniem dl LiveChat może być rozwijana przez Facebook aplikacja Messenger w wersji 2.2. Uważają jednak, że jest to mniej prawdopodobny scenariusz, a wiele będzie zależało od samego produktu Facebooka.

 

LiveChat

livechat

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk