• Sklep
  • Odbierz prezent
11 bit studios rekomendacja

Analitycy DM BOŚ podtrzymali długoterminową rekomendację Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla spółki gamingowej 11 bit studios. Wycena jednej akcji spółki (w perspektywie 12 miesięcy) poszła w górę z 231,00 PLN do 254,00 PLN. Wczoraj na zamknięciu cena wynosiła z kolei 210,00 PLN.

 

Kluczowym czynnikiem dla spółki jest zbliżająca się premiera hucznie zapowiadanej gry Frostpunk. Analitycy DM BOŚ uważają, że może się ona nieznacznie przesunąć. Pozytywną wiadomością dla inwestorów jest jednak to, że koszty operacyjne w 2018 roku mogą być wyraźnie niższe od wcześniejszych prognoz ze względu na to, że większość kosztów marketingowych została poniesiona w poprzednich kwartałach, a koszty produkcji pudełkowej wersji Frostpunka poniosą dystrybutorzy.

 

„Zakładamy, że Frostpunk ukaże się nie w I kwartale, zgodnie z oficjalną zapowiedzią Spółki, ale pod koniec kwietnia br. Niedawno Paradox Interactive poinformował, że 15 marca wyda strategiczną grę typu city builder, Surviving Mars i sądzimy, że 11 bit studios może chcieć wydać swoją produkcję przynajmniej miesiąc później. Dlatego też uwzględniamy w naszym modelu przeniesienie premiery Frostpunka na II kw. 2018 i równocześnie zakładamy opóźnienie premiery Projektu 8 na IV kw. 2020 (zamiast I kw. 2020).” – napisano w raporcie.

 

„Nie zmienia się nasza prognoza wolumenu sprzedaży Frostpunka w wersji na PC w wysokości 760 tys. sztuk i wersji na konsole w wysokości 250 tys. sztuk w ciągu 12 miesięcy, aczkolwiek obecnie zakładamy, że wersja na konsole będzie miała taką samą cenę jak wersja na PC, czyli 29,99 USD (poprzednio zakładaliśmy 34,99 USD).” – dodano w dokumencie.

 

11 bit studios

11 bit studios

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 22 lutego 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk