• Sklep
  • Odbierz prezent
rekomendacja pcc rokita

Analitycy DM BOŚ wydali długoterminową rekomendację Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla akcji spółki PCC Rokita. Wycena jednej akcji w perspektywie 12 miesięcy to 145,00 zł, a cena z dzisiejszego poranka to 110,10 zł.

 

„Biorąc pod uwagę oczekiwane perspektywy makroekonomiczne i wyższe wolumeny oceniamy, że Spółka stoi przed dużą szansą znaczącej poprawy EBITDA w 2018 i 2019 odpowiednio do ok. 350 mln zł i 410 mln zł. Taki poziom EBITDA powinien w pełni zrównoważyć oczekiwane nakłady inwestycyjne i umożliwić Spółce utrzymanie agresywnej polityki wypłaty dywidendy.” – czytamy w raporcie.

 

Jest to pierwsza rekomendacja DM BOŚ dla notowanej na GPW spółki PCC Rokita. Wysoka wycena akcji spółki pozwala na wystawienie pozytywnej rekomendacji. Analitycy DM BOŚ wskazują, że spółka oferuje silną oczekiwaną dynamikę zysków, perspektywy poprawy przepływów pieniężnych i wypłaty solidnych dywidend.

„Nieczęsto spotyka się spółkę, która dokonuje rozważnych inwestycji na dużą skalę i jednocześnie jest w stanie generować znaczące przepływy pieniężne, które w większości trafiają do akcjonariuszy w formie pokaźnych dywidend.” – zaznaczono w raporcie.

 

PCC Rokita

pcc rokita

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji przesłanej mediom 21 maja 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk