• Odbierz prezent
rekomendacja dla lotos
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego analitycy DM BOŚ rekomendują kupno akcji Lotos

Analitycy DM BOŚ podtrzymali fundamentalną (długoterminową) rekomendację  Kupuj i relatywną (krótkoterminową) rekomendację Przeważaj dla akcji Lotos. Podnieśli przy tym cenę docelową z 74,50 PLN do 80,00 PLN. Dziś na otwarciu sesji za jedną akcję spółki płaciliśmy 66,79 PLN.

 

„Z rosnącym zainteresowaniem analizujemy perspektywy zysków Spółki. W I połowie br. Lotosowi udało się poprawić skor. EBITDA w porównaniu do I poł. 2016, pomimo planowego wyłączenia Rafinerii Gdańskiej i w porównywalnych warunkach makroekonomicznych w segmencie rafineryjnym. W naszej ocenie było to możliwe za sprawą przechwytywania większej części premii lądowej dzięki wyższej sprzedaży w kraju i obniżeniu eksportu oleju napędowego (uważamy, że ograniczenie szarej strefy paliwowej umożliwia Spółce lokowanie prawie wszystkich produktów opartych na oleju napędowym na krajowym rynku przy stosunkowo wyższych marżach). Zakładamy w kolejnych kwartałach niski eksport oleju napędowego i w związku z tym czujemy się pewnie donośnie do perspektyw wyników Lotosu. Oczekujemy, że III kw. br. może być jednym z najlepszych kwartałów w historii wyników Spółki, a IV kwartał powinien być równie dobry zważywszy na stosunkowo niskie zapasy paliwa w Europie. Niemniej niezależnie od naszych optymistycznych oczekiwań wyników w II połowie br. największe emocje budzi uruchomienie jednostki koksującej.” – piszą analitycy DM BOŚ.

 

Lotos

lotos

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk