• Sklep
  • Odbierz prezent
bogdanka rekomendacja

Analitycy DM BOŚ utrzymali długoterminową rekomendację dla akcji Bogdanki na poziomie Kupuj. Podnieśli jednak krótkoterminową rekomendację do Przeważaj. Wycena jednej akcji spółki spadła z 80,00 PLN do 70,00 PLN, podczas gdy cena z dzisiejszego otwarcia to 50,00 PLN.

 

„W naszej ocenie walory Bogdanki są niezasłużenie tanie. W ostatnim kwartale kurs akcji Spółki spadł o ok. 30% i, chociaż istniały powody, które mogły uzasadnić takie zachowanie kursu, w naszej ocenie spadek był zbyt głęboki. Obniżyliśmy zarówno prognozy wyników finansowych dla Spółki, jak i 12-miesięczną wycenę docelową do 70,0 zł na akcję (poprzednio 80,0 zł), niemniej dostrzegamy istotny fundamentalny potencjał wzrostu i w konsekwencji podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj. Natomiast zważywszy na słabość kursu akcji Spółki w ostatnich tygodniach liczymy na jego odbicie w najbliższej przyszłości i podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną do Przeważaj (poprzednio Neutralnie).” – napisano w raporcie.

 

Analitycy DM BOŚ podają argumenty, które pozwalają patrzeć na akcje Bogdanki, jako na interesujący pomysł inwestycyjny. Pierwszym z nich jest przesadzona w ich oczach negatywna reakcja na wstępne wyniki finansowe spółki za I kwartał 2018 roku. Drugim argumentem są oczekiwania wzrostu cen węgla w tym i przyszłym roku o odpowiednio 4% i 6%. Analitycy z rezerwą podchodzą za to do perspektyw realizacji projektu gazyfikacji węgla przez Bogdankę.

 

Bogdanka

 

bogdanka

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 25 kwietnia 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk