• Sklep
  • Odbierz prezent
jsw rekomendacja

Analitycy DM BOŚ podnieśli długoterminową rekomendację dla akcji JSW do Kupuj i krótkoterminową do Przeważaj. Wycena akcji w horyzoncie 12 miesięcy to 110,00 PLN, a dziś rano za akcje spółki wydobywczej płaciliśmy 86,70 PLN.

 

„Kurs akcji JSW spadł o prawie 25% w ciągu ostatnich 2 kwartałów. Wprawdzie nasze nastawienie do Spółki w tym czasie było głównie negatywne i oczekiwaliśmy, że jej walory będą się zachowywały gorzej od rynku, jednakże spadek postrzegamy jako zbyt głęboki. Biorąc pod uwagę stosunkowo niski bieżący kurs akcji JSW i naszą 12-miesięczną wycenę docelową w wysokości 110,0 zł na akcję zmieniamy diametralnie nasze podejście do Spółki i podwyższamy rekomendacje: długoterminową fundamentalną do Kupuj (poprzednio Trzymaj) i krótkoterminową relatywną do Przeważaj (poprzednio Niedoważaj).” – czytamy w raporcie.

 

Analitycy DM BOŚ uważają, że to może być dobry moment na zakup akcji JSW. Ich zdaniem inwestorzy za bardzo koncentrują się na zachowaniu cen spot węgla i koksu, zaniedbując ewentualny pozytywny wpływ realizowanych obecnie przez spółkę projektów na EBITDA. Według specjalistów z domu maklerskiego walory JSW są obecnie bardzo tanie na tle prognoz i bieżących cen akcji.

Spółka 17 maja ma opublikować swoje wyniki finansowe za I kwartał i zdaniem analityków DM BOŚ powinny być one bardzo dobre.

 

JSW

jsw

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 19 kwietnia 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk