• Odbierz prezent
DM BOŚ rekomenduje sprzedaż akcji spółki Robyg w wezwaniu

DM BOŚ zaleca sprzedaż akcji spółki Robyg w ramach ogłoszonego przez Bricks Acquisition Limited wezwania. Analitycy domu maklerskiego wskazują przy tym, że premia za kontrolę jest dość niewielka w obliczu perspektywy mocnych zysków spółki w przyszłości i możliwej wypłaty dywidendy.

 

Brytyjski Bricks Acquisitions Limited, kontrolowany przez Goldman Sachs, ma ogłosić wezwanie na akcje Robyg. Cena za akcję w wezwaniu wyniesie 3,55 PLN. Od początku grudnia, gdy podano informację o wezwaniu, cena akcji spółki utrzymuje się w przedziale 3,51–3,53 PLN.

Wezwanie zostanie ogłoszone pod następującymi warunkami:

  • objęcia zapisami minimalnej liczby akcji wynoszącej 66% ogólnej liczby akcji spółki (tj. 191 004 791 akcji),
  • otrzymania bezwarunkowej zgody prezesa UOKiK na dokonanie koncentracji lub upływ ustawowego terminu, w którym taka zgoda powinna być wydana
  • podjęcia przez walne zgromadzenie spółki uchwały w sprawie zmiany składu rady nadzorczej spółki, powołującej w skład rady nadzorczej spółki 3 kandydatów wskazanych przez inwestora, ze skutkiem od dnia nabycia co najmniej 51% łącznej liczby akcji przez inwestora w ramach wezwania.

 

Zalecamy sprzedaż  akcji w wezwaniu (w konsekwencji obniżamy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną do Sprzedaj (poprzednio Kupuj) i krótkoterminową  relatywną (do rynku) do Neutralnie (poprzednio Przeważaj). Jednakże premia za kontrolę (6% względem naszej wyceny) wydaje się niewielka zważywszy na  oczekiwane mocne przyszłe zyski Spółki oraz w perspektywie wypłatę dywidendę (na poziomie dwucyfrowej dywidendy z poprzednich 2 lat,  wg naszych szacunków).” – napisał DM BOŚ w specjalnym komunikacie.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk