• Sklep
  • Odbierz prezent
tower investments rekomendacja

Analitycy DM BOŚ wydali długoterminową rekomendację Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla akcji Tower Investments. Wycena jednego waloru (w perspektywie 12 miesięcy) to 112,70 PLN. Wczoraj na zamknięciu za akcję spółki płaciliśmy 47,80 PLN.

 

„Uważamy, że rynek nieruchomości komercyjnych powinien  zachowywać się w dalszym ciągu nieźle wspomagany 2,5 mld zł  przeznaczonymi przez sieci detaliczne rocznie na ekspansję. Silny  rynek i dobre relacje z klientami stoją za imponującą wartością  projektów pozyskanych przez Tower Investments, która na koniec  października 2017 osiągnęła najwyższy poziom w historii Spółki  w wysokości 230 mln zł.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Analitycy zwracają uwagę na profesjonalny zespół zarządzających, na którego czele stoi menadżer z ponad 10-letnim doświadczeniem w jednej z największych polskich sieci detalicznych. „Kompetencje, które stamtąd wyniósł, są bardzo pożądane w sektorze deweloperskim, który realizuje projekty na potrzeby sieci detalicznych.”

 

„Niedawna emisja akcji powinna pozwolić Spółce na pozyskanie  nowych projektów i poprawę wyników finansowych. Według  zarządu Tower Investments w roku finansowym kończącym się  31 grudnia 2017 roku Spółka wygeneruje 13 mln zł zysku netto,  a w kolejnym roku finansowym kończącym się 31 grudnia 2018  roku 18,3 mln zł.” – czytamy dalej w raporcie.

 

Tower Investments

tower investments

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 21 lutego 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk