• Odbierz prezent
rekomendacja ciech

DM BOŚ podniósł długoterminową rekomendację dla akcji spółki chemicznej Ciech do Kupuj i krótkoterminową do poziomu Przeważaj. Wycena akcji w perspektywie 12 miesięcy została podniesiona z 63,50 zł do 80,00 zł. Dziś rano za jedną akcję spółki płaciliśmy 62,10 zł, co daje potencjalny zysk na poziomie prawie 29%.

 

„Poprawiło się nasze nastawienie do Ciechu (…) , ponieważ, po pierwsze, oczekujemy pozytywnego rozwoju sytuacji na rynku sody w Europie i, po drugie, zakładamy, że te optymistyczne perspektywy dla segmentu sody powinny pozwolić Spółce na wypłatę znaczących dywidend (stopa dywidendy brutto na poziomie przynajmniej 5%) w najbliższych latach.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

Analitycy DM BOŚ wskazują, że ich ocena rynku sody jest pozytywna i widzą w tym korzyść dla spółki. Szacują, że segment sody przyniesie spółce 595 mln zł zysku EBITDA w 2018 roku i 600 mln zł w 2019 roku.

Prognozując wyniki spółki analitycy DM BOŚ uwzględniają planowane inwestycje solne (i wiążący się z nimi wzrost EBITDA w długim terminie o 50 mln zł), a także (poczynając od III kwartału 2018 roku) wyniki niedawno przejętej hiszpańskiej spółki Proplan.

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji przesłanej mediom 13 czerwca 2018.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk