• Sklep
  • Odbierz prezent
playway rekomendacja

Analitycy DM BOŚ podtrzymali długoterminową rekomendacją Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla akcji spółki gamingowej PlayWay. Wycena walorów spółki w horyzoncie 12 miesięcy wzrosła z 84,30 PLN do 111,00 PLN. Dziś rano za jedną akcję PlayWay płaciliśmy 90,40 PLN.

 

Analitycy DM BOŚ liczą na ponad dwukrotny wzrost zysków spółki w 2018 roku, co wiąże się z bogatym kalendarzem premier: Agona (wersja na PC, na konsole PS4 i X1), CMS18 (wersja na konsole), Phantom Doctrine (wersja na PC, na konsole PS4 i X1), Gold Rush (wersja na konsole) oraz  House Flipper (wersja na PC). Dodatkową zaletą dla inwestorów powinno być potwierdzenie polityki dywidendowej, którego analitycy domu maklerskiego spodziewają się przy okazji publikacji wyników finansowych za 2017 rok (jest ona zaplanowana na 23 kwietnia).

 

„Od sierpnia 2017 roku, kiedy rozpoczęliśmy wydawanie rekomendacji dla Spółki, kurs jej akcji wzrósł ponad 50% i przekroczył naszą cenę docelową w wysokości 84,3 zł na akcję, a my dostrzegamy dalszy potencjał wzrostu. W konsekwencji podwyższenia prognoz sprzedażowych dla Agony , CMS (na konsole) oraz House Flipper i uwzględnienia w nich Phantom Doctrine i Gold Rush (na konsole) nasza 12-miesięczna cena docelowa rośnie do 111,0 zł na akcję, co implikuje 25% potencjał wzrostu. Dlatego też podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj, a ze względu na widoczne na horyzoncie silne bodźce takie jak nadchodzący debiut Agony i zapowiedź polityki wypłaty dywidendy nie zmieniamy również krótkoterminowej rekomendacji relatywnej Przeważaj.” – napisano w raporcie.

 

PlayWay

playway

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 7 marca 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk