• Odbierz prezent
rekomendacja inter cars

Analitycy DM BOŚ podtrzymali długoterminową rekomendację Trzyma i krótkoterminową Neutralnie dla spółki Inter Cars. Wycena w perspektywie 12 miesięcy spadła z 314,00 PLN do 302,00 PLN. Wczoraj na zamknięciu za jedną akcję spółki płaciliśmy 261,00 PLN.

 

„Podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Trzymaj i krótkoterminową relatywną Neutralnie. Spółce udało się zoptymalizować procesy logistyczne dzięki uruchomieniu nowego magazynu centralnego w Polsce w IV kw. ub.r. i pracuje nad rozwiązaniem swoich problemów logistycznych w Rumunii. Tymczasem optymalizacja kosztów może być zakłócona przez wysokie ujemne różnice kursowe uwzględnione w marży zysku brutto na sprzedaży (zakładamy 4 pp spadek r/r w IV kw. 2017). Oczekujemy obniżenia kosztów na pozostałej dział. operacyjnej lub niższej efektywnej stopy podatku w ostatnim kwartale ub.r., które w okresie bazowym w 2016 roku wyniosły odpowiednio 15 mln zł i 28%. Prognozujemy w omawianym kwartale niższą EBITDA niż rok wcześniej i zysk netto na poziomie podobnym do 2016 roku. Na koniec 2017 roku oczekujemy około 1 mld zł długu netto (spadek kw./kw.)” – czytamy w raporcie.

 

Spółka Inter Cars opublikuje swoje wyniki finansowe za IV kwartał 2017 roku 17 kwietnia. Analitycy DM BOŚ oczekują słabszych wyników w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, ale głównie ze względu na różnice kursowe na przeszacowaniu należności/zobowiązań.

 

Inter Cars

inter cars

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 13 marca 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk