• Sklep
  • Odbierz prezent
rekomendacja sanok rc

DM BOŚ utrzymał rekomendację długoterminową Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla akcji Sanok Rubber Company. Wycena w perspektywie 12 miesięcy spadła do 53,70 PLN. Wczoraj na zamknięciu za akcję spółki płaciliśmy 37,00. Należy mieć na uwadze fakt, że rekomendacja została wydana jeszcze przed publikacją rozczarowujących wyników finansowych spółki.

 

„Pod wpływem oczekiwanej dalszej presji na marże oraz lekko  obniżonych założeń dotyczących przychodów na chińskim rynku  obniżamy nasze prognozy finansowe zysku netto Sanoka na lata  2018-19 o 9-10%, natomiast zakładamy, że w 2018 roku uda się  Spółce utrzymać wynik netto co najmniej na ubiegłorocznym  poziomie. Obecnie Spółka jest notowana przy 12,4x P/E na  2018, co implikuje 28% dyskonto względem zagranicznych  porównywalnych spółek. Nasza 12-miesięczna wycena walorów  Spółki maleje o 19% do 53,7 zł na akcję (poprzednio 65,9 zł na  akcję), co wskazuje na 26% potencjał wzrostu względem bieżącej  ceny rynkowej. Wobec powyższych argumentów podtrzymujemy  nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj  i krótkoterminową relatywną Przeważaj.” – napisano w raporcie.

Rekomendacja dla spółki Sanok RC została wydana 15 marca, a więc jeszcze przed publikacją wyników finansowych spółki. Ta miała miejsce 20 marca. Choć wzrost przychodów spółki okazał się większy od prognoz DM BOŚ, to bardzo mocno rozczarował zysk operacyjny i zysk netto, co ostatecznie negatywnie odbiło się na notowaniach spółki.

 

Sanok Rubber Company

sanok

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 23 marca 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk