• Odbierz prezent
rekomendacja pgnig

Analitycy DM BOŚ podtrzymali długoterminową rekomendację Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla akcji spółki PGNiG. Wycena jednego waloru również nie uległa zmianie i wynosi 7,33 PLN. Dziś na otwarciu za jedną akcję spółki płaciliśmy 6,67 PLN.

 

„Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do PGNiG. Nasza 12-miesięczna wycena dla walorów PGNiG pozostaje niezmieniona w wysokości do 7,33 zł na akcję i podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj oraz krótkoterminową relatywną Przeważaj. Pragniemy zauważyć, że podtrzymujemy nasze przekonanie, że PGNiG powinien wygrać w postępowaniu arbitrażowym przeciwko Gazpromowi. W efekcie Spółka może otrzymać jednorazową wypłatę w wysokości ok. 2,1 mld zł z mocą wsteczną PGNiG i uzyskać korzystniejsze warunki w kontrakcie jamalskim, co implikuje roczne EBITDA oszczędności rzędu 700 mln zł. Gdyby arbitraż zakończył się przegraną Spółki musielibyśmy pomniejszyć nasze prognozy raportowanych wyników w 2018 roku o 2,1 mld zł” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Analitycy zwracają uwagę, że najbliższym istotnym wydarzeniem, które może zawarzyć na wycenie PGNiG będzie publikacja wyników finansowych za IV kwartał 2017 roku. Będzie ona miała miejsce w marcu.

Jako jedno z ryzyk dla spółki wymieniony jest spadek cen ropy poniżej poziomu 60 dolarów za baryłkę. Cena powyżej 70 dolarów za baryłkę w 2018 roku traktowana jest z kolei jako katalizator.

 

PGNiG

pgnig

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk