• Odbierz prezent
pekao rekomendacja

Analitycy DM BOŚ utrzymali długoterminową rekomendację Kupuj dla akcji Pekao, ale podnieśli krótkoterminową rekomendację do Przeważaj. Wycena akcji w perspektywie 12 miesięcy poszła w górę o 1% do 141,50 PLN. Dziś rano za akcję spółki płaciliśmy 133,05 PLN.

 

Analitycy DM BOŚ zwrócili uwagę na ubiegły rok, który dla Pekao, który wcześniej uchodził za oazę spokoju, był dość burzliwy. W tym roku oczekują oni jednak uspokojenia się sytuacji, choć dostrzegają ryzyko związane z ewentualną fuzją z Aliorem. Analitycy domu maklerskiego nie oczekują, by doszło do ‘pełnokrwistej fuzji’, a zostanie jedynie nawiązana współpraca IT w formie joint venture.

 

„Oczekujemy, że w obecnym i przyszłym roku Pekao skorzysta z koniunktury gospodarczej oraz łagodnego ryzyka kredytowego zważywszy na korzystny etap cyklu, a także niewykluczone są synergie z tytułu fuzji między spółkami asset management działającymi odrębnie w Pekao i PZU. Natomiast oczekiwana podwyżka stóp kredytowych powinna przynieść poprawę marż, co z kolei powinno przełożyć się na widoczny wzrost wyniku netto.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Pekao

pekao

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 23 lutego 2018.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk