• Sklep
  • Odbierz prezent
rekomendacja asseco bs

Analitycy DM BOŚ utrzymali długoterminową rekomendację Trzymaj i krótkoterminową Przeważaj dla spółki Asseco Business Solutions. W górę poszła wycena jednej akcji – z 28,20 PLN do 30,20 PLN. Dziś rano za jedną akcję Asseco płaciliśmy 29,50 PLN.

 

„Naszym zdaniem Asseco BS oferuje doskonałe połączenie cech pożądanych wśród spółek sektora oprogramowania i usług IT notowanych na GPW: (i) prawie czystą ekspozycję na oprogramowanie ERP z opcja wielokrotnej monetyzacji, (ii) duży (>60%) powtarzalny składnik przychodów (sprzedaż oparta na wieloletnich umowach licencyjnych), (iii) solidne operacyjne przepływy pieniężne + niskie zapotrzebowanie na kapitał obrotowy przekładające się na silna (i powtarzalną) konwersję gotówki i zdolność wypłaty dywidendy, (iv) bliska zera ekspozycja na nieprzewidywalny i ryzykowny sektor administracji publicznej, (v) zrewitalizowany wzrost sprzedaży eksportowej (po wejściu do zarządu Andreasa Endersa i zmianie strategii odnośnie do sprzedaży eksportowej i koncentracji na sprzedaży systemów na potrzeby siedzib głównych pierwszoligowych firm FMCG) oraz (vi) zdrowy profil wzrostu (wzmacniany silnym składnikiem nieorganicznym, jakim jest przejęcie Macrologic, z zakresem znaczących synergii).” – czytamy w raporcie.

 

Analitycy DM BOŚ uważają, że czynniki fundamentalne są w znacznej mierze zdyskontowane w cenie akcji spółki. Do większych wzrostó notowań potrzebne byłoby osiągnięcie wyników lepszych niż oczekiwane. Najbliższa publikacja wyników finansowych spółki (za IV kwartał 2017 roku) będzie miała miejsce w lutym/marcu.

 

„(…) w długoterminowej perspektywie w ujęciu fundamentalnym większość tych wymienionych wyżej cech jest naszym zdaniem już uwzględniona w kursie akcji Spółki. O ile nasze oczekiwania nie zostaną przebite (jak to było w 2016 roku), dostrzegamy jedynie umiarkowany (wysoki jednocyfrowy) fundamentalnie uzasadniony potencjał wzrostu kursu akcji ABS, który nie wystarczy do podwyższenia krótkoterminowej rekomendacji fundamentalnej do Kupuj. Natomiast biorąc pod uwagę oczekiwania bardzo silnej dynamiki zysków r/r w nadchodzących 3 kwartałach: prawie 40% wzrost EBITDA w IV kw. 2017, oraz ok. 25-30% wzrost EBITDA w I i II kw. 2018 jesteśmy pozytywnie nastawieni do Spółki i podtrzymujemy krótkoterminową rekomendację relatywną (względem rynku) Przeważaj.” – zaznaczają analitycy DM BOŚ.

 

Asseco BS

asseco bs

 

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk