• Sklep
  • Odbierz prezent
11 bit studios rekomendacja

Analitycy DM BOŚ podtrzymali długoterminową rekomendację Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla akcji spółki gamingowej 11 bit studios. Po premierze gry Frostpunk mają jednak wyższe prognozy dla sprzedaży i zysku spółki. Wycena jednej akcji spółki w perspektywie 12 miesięcy to już 377,00 PLN (+49% w porównaniu do poprzedniej rekomendacji). Dziś rano za jedną akcję 11 bit studios płaciliśmy 347,50 PLN. W dniu wydania rekomendacji cena wynosiła 280,00 PLN.

 

Analitycy DM BOŚ zwracają uwagę na to, że pod koniec kwietnia spółka wypuściła oczekiwaną od długiego czasu grę Frostpunk. Gra została świetnie oceniona zarówno przez krytyków, jak i graczy – jej oceny były lepsze od poprzedniej głośnej produkcji studia, jaką była gra This War od Mine.

W związku z debiutem Frostpunka analitycy DM BOŚ podnieśli prognozy sprzedaży dla tej gry z 640 tys. egzemplarzy do 963 tys. (w roku 2018). Oczekują także zwiększenia skali kolejnego projektu, jakim będzie gra Project 8. Analitycy DM BOŚ prognozują, że prace rozwojowe będą kosztować 15 mln zł, w porównaniu do wcześniejszej prognozy na poziomie 11,5 mln zł. Uważają, że sprzedaż tej gry będzie o 20% wyższa od Frospunka, dla którego prognozy są z kolei o 50% wyższe niż w przypadku sprzedaży This War of Mine.

11 bit studios opublikuje swoje wyniki finansowe za I kwartał już w przyszłym tygodniu – 10 maja.

 

11 bit studios

11 bit studios

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 4 maja 2018.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk