• Sklep
  • Odbierz prezent
rekomendacja inter cars

Analitycy DM BOŚ podnieśli długoterminową rekomendację do Kupuj dla akcji Inter Cars, a także krótkoterminową rekomendację do Przeważaj. Cena docelowa w perspektywie 12 miesięcy nie uległa zmianie i wynosi 293,30 PLN. Wczoraj na zamknięciu notowań, za jedną akcję Inter Cars płaciliśmy 272,90 PLN.

 

„Podwyższamy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną do Kupuj (poprzednio Trzymaj) i krótkoterminową relatywną do Przeważaj (poprzednio Neutralnie). Wyniki Spółki w III kw. br. okazały się słabsze w porównaniu z ubiegłorocznymi, ale zgodne z naszymi prognozami. Spadek zysku netto r/r wynikał z wyższych niż w ub. roku kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu w związku z nadal niewystarczającą optymalizacją procesów logistycznych po uruchomieniu nowego magazynu centralnego i trudnościami logistycznymi w Rumunii.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Analitycy domu maklerskiego liczą, że ostatni kwartał bieżącego roku będzie dla spółki lepszym okresem:

„Liczymy na poprawę rok-do-roku wyników w ostatnim kwartale, ponieważ większość czynników podwyższających bazę kosztów w III kwartale powinna zaniknąć. Logistyka poprawia się, a sprzedaż Spółki w Rumunii w październiku wzrosła 17% r/r (we wrześniu odpowiednio 8% r/r, a 13% od początku br.). W październiku sprzedaż w kraju/za granicą wzrosła o 19%/27% r/r, a wzrost sprzedaży spółek dystrybucyjnych osiągnął 21% r/r (16% r/r od początku br.). Także w listopadzie oczekujemy mocnej sprzedaży. Należy pamiętać, że w IV kw. 2016 roku pozostałe koszty operacyjne netto wyniosły 15 mln zł, a efektywna stopa podatkowa 28%, co sprawia, że wynik w okresie bazowym jest niski.” – napisano w rekomendacji.

 

Inter Cars

inter cars

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk