• Odbierz prezent
rekomendacja forte

Analitycy DM BOŚ podnieśli długoterminową rekomendację dla spółki Forte do Kupuj i krótkoterminową do Neutralnie. Utrzymali wycenę jednej akcji spółki na poziomie 57,90 PLN. Dziś za jedną aksję Forte płaciliśmy na otwarciu 49,40 PLN.

 

Analitycy domu maklerskiego uważają, że inwestorzy zareagowali zbyt negatywnie na ostatnie niekorzystne informacje związane z możliwym zakończenie współpracy z jednym z głównych klientów.

 

„Uważamy, że walory Forte są notowane z 16% potencjałem wzrostu względem naszej 12-miesięcznej wyceny docelowej w wysokości 57,9 zł na akcję. Z tego względu podwyższamy długoterminową rekomendację fundamentalną do Kupuj (poprzednio Trzymaj). Negatywny sentyment względem Spółki powinien stopniowo wygasać, w związku z czym podwyższamy krótkoterminową rekomendację do Neutralnie (poprzednio Niedoważaj), ponieważ nie dostrzegamy żadnych silnych impulsów, które mogłyby obecnie domknąć lukę wycenową.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Forte

forte

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk