• Odbierz prezent
dom development

DM BOŚ podtrzymał długoterminową rekomendację Trzyma j i krótkoterminową Przeważaj dla akcji Dom Development. Podniósł za to wycenę akcji z 81,40 PLN do 94,90 PLN. Dziś rano za jedną akcję spółki deweloperskiej płaciliśmy  91,00 PLN.

 

„Zważywszy na silny wolumen sprzedaży, wysoką powtarzalną stopę dywidendy, wysoki zwrot na kapitale własnym (odpowiednio 22,4% i 22,8% w 2018 i 2019) oraz jednocyfrowy wskaźnik P/E Dom Development wydaje się dobrym wyborem w sektorze.” – czytamy w raporcie.

 

Analitycy DM BOŚ uważają, że nadchodzące kwartały będą korzystne dla deweloperów mieszkaniowych, choć mało prawdopodobne jest, by wolumen sprzedaży lokali rósł w tempie obserwowanym w poprzednich latach. Wskazują, że przyzwoitym wolumenom sprzedaży sprzyjają przede wszystkim niskie stopy procentowe, migracje z obszarów wiejskich do aglomeracji miejskich i przekonanie nabywców, że ceny mieszkań będą rosnąć.

 

Należy zwrócić uwagę, że rekomendacja dotycząca Dom Development zostałała wydana jeszcze przed opublikowanymi wczoraj przez spółkę wynikami finansowymi za I kwartał 2018 roku. Te okazały się lepsze od konsensusu.

 

Dom Development

domdev

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 24 kwietnia 2018.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk