• Odbierz prezent
rekomendacja ciech

Analitycy DM BOŚ podtrzymali długoterminową rekomendację Trzymaj dla akcji ciechu. Obniżyli jednak krótkoterminową z Przeważaj do Niedoważaj. Wycena jednej akcji poszła w górę z 60,00 PLN do 63,50 PLN. Dziś rano za akcję spółki płaciliśmy 56,30 PLN.

 

„W styczniowym raporcie nt. Ciechu zalecaliśmy przeważanie walorów Spółki w portfelu w oczekiwaniu mocnych wyników za IV kw. 2018 roku. Jednocześnie sugerowaliśmy, że po publikacji tych wyników przyjdzie właściwy moment na dystrybucję zysków i niedoważanie walorów Spółki. Nadal popieramy tę strategię i zgodnie z nią obniżamy naszą krótkoterminową rekomendację relatywną do rynku dla Spółki do Niedoważaj (poprzednio Przeważaj).” – czytamy w raporcie.

 

Analitycy DM BOŚ przedstawiają 3 argumenty popierające powyższą strategię. Po pierwsze, oczekują wyraźnego spadku skor. EBITDA w I kwartale tego roku w porównaniu z poprzednim kwartałem. Po drugie, podtrzymują prognozy ujemnej dynamiki zysków w 2019 roku w porównaniu do 2018 roku w związku z niższymi cenami sody i wyższymi kosztami węgla. Po trzecie, dostrzegają ograniczone pozytywne bodźce dla spółki przy znaczących czynnikach ryzyka.

 

Ciech

 

ciech

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 24 kwietnia 2018.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk