• Odbierz prezent
DM BOŚ podniósł rekomendację Play do "kupuj", a obniżył cenę docelową do 20,7 zł

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 16 listopada, podnieśli rekomendację dla Play do "kupuj" z "trzymaj", obniżając jednocześnie cenę docelową do 20,7 zł z 26,7 zł wcześniej.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Rekomendacja została wydana przy kursie 15,01 zł. W czwartek na zamknięciu sesji jedna akcja Play kosztowała 17,05 zł.

 

"Spośród dużych i płynnych spółek notowanych na GPW, walory Play zachowują się od początku roku słabo, zarówno w kategoriach bezwzględnych, jak i relatywnych względem rynku" - napisano w rekomendacji.

 

Według autorów raportu ma to być spowodowane m.in. słabymi wynikami spółki za pierwszy kwartał 2018 r., które wymusiły obniżenie skor. EBITDA na bieżący rok i kolejne lata, a także weryfikacją polityki dywidendowej.

 

Zdaniem analityków, nawet po zmianie polityki dywidendy, która obecnie zakłada obniżenie wypłaty z 65-75 proc. do 40-50 proc. wolnych przepływów pieniężnych, stopa dywidendy oferowana przez spółkę wciąż wygląda atrakcyjnie i utrzymuje się w przedziale 6,8-8,3 proc., ale istnieje ryzyko w odniesieniu do dywidendy w związku z przetargiem na częstotliwości 5G.

 

"(...) jeśli cena za częstotliwość w tym przetargu okaże się wysoka (powiedzmy rzędu ok. 1,5 mld), utrzymanie wypłaty dywidendy na obecnym (już i tak obniżonym) poziomie 40-50 proc. wolnych przepływów pieniężnych po płatnościach leasingowych mogłoby w naszej ocenie wymusić na Play akceptację wskaźnika dług netto/EBITDA rzędu 3,4x, czyli wyraźnie wyższego od docelowego (założonego przez zarząd) poziomu na koniec 2022 roku w wysokości 2,5x" - dodano.

 

Analitycy oczekują marginalnego wzrostu rdr skor. EBITDA w 2019 roku, a dopiero w 2021 roku, po uruchomieniu sieci usług 5G i spadku krajowego roamingu kosztów, spodziewają się bardziej widocznego wzrostu tej pozycji.

 

"Wprawdzie – poza atrakcyjną stopą dywidendy brutto – nie widzimy innych pozytywnych katalizatorów dla kursu akcji spółki, jednak uważamy obecny poziom fundamentalnego niedowartościowania jej walorów jako poważny i podwyższamy długoterminową rekomendację fundamentalną do kupuj (...)" - napisano.

 

Analitycy szacują, że zysk netto spółki w 2018 r. wyniesie 713,1 mln zł, w 2019 r. 759,2 mln zł, a w 2020 r. 742,7 mln zł. Skorygowana EBITDA w 2018 r. ma wynieść 2.162,2 mln zł, w 2019 r. 2.198,9 mln zł, a w 2020 r. 2.248,5 mln zł.

 

Autorem raportu, którego pierwsza dystrybucja nastąpiła 16 listopada, o godz. 8.05 jest Sobiesław Pająk.

 

Depesza jest skrótem rekomendacji.

Notowania: Bank Ochrony Srodowiska SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSX:BOS/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk