• Odbierz prezent
vistula rekomendacja

Analitycy DM BOŚ obniżyli długoterminową rekomendację dla Vistuli do Trzymaj i podtrzymali krótkoterminową rekomendację Przeważaj. Wycena jednej akcji w perspektywie 12 miesięcy wzrosła z 4,45 PLN do 4,88 PLN. Wczoraj na zamknięciu za jedną akcje spółki płaciliśmy 5,28 PLN. Rekomendacja została wydana przy cenie 4,90 PLN.

 

„Obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj). Od wydania przez nas w styczniu 2014 roku rekomendacji Kupuj kurs akcji Vistuli wzrósł o 180% i obecnie nie dostrzegamy szczególnie wysokiego potencjału wzrostu. Uważamy, że w porównaniu z CCC i LPP Vistula powinna być wyceniana z dyskontem, gdyż jej potencjał rozwoju jest ograniczony geograficznie, nawet jeśli założymy szybki wzrost e-commerce .” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Analitycy DM BOŚ liczą na to, że pozytywne efekty dla akcjonariuszy, w tym potencjalną dywidendę, może przynieść fuzja Vistuli z Bytomiem.

„W naszej ocenie sytuacja akcjonariuszy Vistuli ma szanse poprawić się po fuzji z Bytomiem. Po pierwsze, powinny pojawić się synergie; po drugie, wskaźnik dług netto/EBITDA powinien spaść i pozwolić na dalszy wzrost albo raczej wypłatę dywidendy. Wprawdzie mamy wątpliwości, czy parytet rynkowy (0,56) zostanie zaakceptowany, gdyż jest zbyt odległy od proponowanej wysokości (0,82). Ostateczny parytet, prawdopodobnie pomiędzy tymi wartościami, spowoduje adekwatne dostosowanie kursów rynkowych obu spółek.” – wskazano w raporcie.

 

Vistula

vistula

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk